Dzianiny drukowane – mnóstwo zalet!

Nie od dziś wzory na materiałach można znaleźć w sprzedaży, mimo że dzianiny drukowane są na wiele sposobów. Od wariantów przenoszenia barwnych płaszczyzn zależy coś więcej niż cena gotowego produktu. Jak to się dzieje, że ceny jednych artykułów są wysokie, przez co często ograniczają się nasze wybory?

Jak powstają dzianiny drukowane?

Dzianiny drukowane produkuje się kilkoma technikami. Nadruki nanosi się przede wszystkim na dresówce i bawełnie. Dlatego bezdyskusyjna wygoda użytkowania dobrze komponuje się z atrakcyjnym designem, którym towarzyszą ciekawe idee projektantów. W jaki sposób jednak prezentują się odmienności, zależnie od konkretnej metody druku?

Cyfrowa metoda drukowania

Do najkosztowniejszych produktów należą dzianiny drukowane cyfrowo. Decyduje o tym koszt druku przy pomocy kosztownych urządzeń. Dodajmy do tego cena tkaniny podstawowej, koszty materiałów drukujących i sprzętu, a także zwyczaj produkowania niewielkich serii, co daje w rezultacie wysokie koszty pracy, niż przy zwykłym druku.

Co w zamian otrzymuje użytkownik nieszablonowo zadrukowanych ubrań? Dostaje materiał, który nie traci swojej jakości, ale także może zaproponować nieskończoną liczbę kolorów. Poza tym przy zastosowaniu najlepszych urządzeń, rozdzielczość jest doskonała, a barwy pozostają wyraziste. Druk cyfrowy da się zastosować w prosty sposób, dzięki czemu nadaje się on do wykonania niewielkich projektów i zadrukowania krótkich serii.

Sitodruk – tradycyjna wersja druku

W świecie drukowania dzianin nadal prym wiedzie klasyczny sitodruk. Spośród zalet wymienia się cena, cena i… jeszcze raz cena. Druk sprawdza się przy niewielkiej ilości kolorów, a także nieskomplikowanych wzorach, ale wciąż można liczyć na odpowiednią jakość..

Sprawdź druk rotacyjny

Przymioty obydwu powyższych sposobów drukowania zawiera w sobie druk rotacyjny. Jakość nadruku zbliża się do nowoczesnych, komputerowych patentów, lecz podobne dzianiny drukowane to o wiele bardziej niskobudżetowa opcja.

Postaw na właściwą jakość ciuszków dla najmłodszych

Kupując ubranka dla dziecka powinno się sprawdzać jakość nie tylko materiałów, ale także wydruku, bowiem trudno znaleźć dziś dziecięcy strój bez nadrukowanego wzoru. Zaufani producenci zagwarantują jedno i drugie – jednak wybierając trzeba pamiętać, że koszt zależy od techniki drukowania.