Hemoroidy – dotykają prawie każdego. Dowiedz się jak sobie ulżyć!

Większość życia pozostajemy w stanie siedzącym, żywimy się słabej jakości żywnością, wymigujemy się od dbania o swoje części intymne, a wizyty w gabinecie lekarskim traktujemy prawie jak smutną konieczność. To może zaowocować hemoroidami, w skrócie żylakami odbytu. Skarży się na nie co drugi rodak, opłaca się więc mieć świadomość, jak z nimi walczyć.

Zaskakujące jest to, że hemoroidy posiada każdy! Te ciała jamiste występujące wokół odbytu są potrzebne, po to aby był on uszczelniony i działał prawidłowo. Bywa jednak, iż mięśnie oraz żyły naszego odbytu są osłabione. To często jest skutkiem siedzącego trybu życia, stałego ucisku siedziska krzesła lub niewyprofilowanego fotela. Poprzez nadwyrężenie nasze naturalnie występujące hemoroidy rozciągają się oraz pęcznieją od krwi, która nie ma w jaki sposób odpłynąć. Wówczas możemy zauważyć problem, który znawcy określają żylakami odbytu. Jego opis może wydawać się znajome. Nieprzyjemne uczucie w trakcie użytkowania toalety może być naprawdę dręczące. W dodatku na papierze można zauważyć małe ilości krwi!

Domowe sposoby na bolące hemoroidy

Jeżeli dotyczy nas to szczęście i podobne symptomy są nam absolutnie nieznane, to świetnie. Warto jest pilnować, aby zdrowy stan utrzymał się jak najdłuższy czas. Czynić cuda może dieta bogata w błonnik. To zdrowe włókno roślinne sprzyja perystaltyce przewodu pokarmowego i ułatwia wypróżnianie. Zazwyczaj to właśnie niemęczące oraz zwykłe wypróżnianie pozwala utrzymać hemoroidy w zdrowiu. W jakich rzeczach szukać błonnika? Zboża, warzywa kapustne i korzeniowe, np. marchew i pietruszka, to zdrowa błonnikowa bomba. Jeżeli mamy chęć na coś słodkiego, skuśmy się na jabłka. Ich skóra oraz błonki wokół gniazda nasiennego są bogatym źródłem tej substancji.

Trzymanie diety pomoże, ale tylko, gdy jest zbilansowana

Może być tak, że objawy niesprawnych hemoroidów kojarzą się z tym, co odczuwamy za każdym razem gdy korzystamy z łazienki? Jeśli tak, to na profilaktykę jest już troszeczkę za późno, jednak maść na hemoroidy powinna nam ulżyć. Nikt nie powiedział przecież, iż pełnowartościowe jedzenie nie pomoże nam w rywalizacji z żylakami. Przeciwnie. Sięgając po rzeczy z wysoką ilością włókien roślinnych, troszczymy się o zdrowe trawienie, a także ratujemy się przed niezdrowymi zatwardzeniami. Musimy postarać się stronić od spożywania większej ilości bulw topinambura. Kryją w sobie takie pokłady włókien roślinnych, że mogą sprowokować biegunkę, która podrażni chore miejsca.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny lek na ulgę w bólu?

Jedzenie bogate w niechemiczne „przyspieszacze” perystaltyki jelit to niezaprzeczalnie ważna rzecz, jednakże to nie we wszystkich przypadkach wystarczy. Dyskomfort lub pieczenie mogą nas drażnić często podczas normalnego siedzenia. Kierowcy, pracownicy biur, informatycy nie zostawią przecież pracy, zapewne też nie będą miały jak pracować bez krzesła. Odwiedziny w sklepie z lekami przekonają nas, że są środki na ulżenie swoim cierpieniom. Maść na hemoroidy oddziałuje kojąco na ból i pieczenie, a także pozwoli nam siedzieć długo i przyjemnie.