Jakimi sposobami bez kłopotu wywabić trudne plamy?

Ubrudzony kawą, wylaną złym trafem filiżanką herbaty, lub odrobinką ciemnego wina – zwłaszcza na jasnych dywanach plamki są wielką tragedią. Co zrobić, tak aby je łatwo wywabić? Mamy na to kilka odpowiedzi!

Nadzwyczaj istotnym jest, by trudnych plam z wykładzin pozbywać się tak sprawnie, jak możemy. Usunąć z pomocą zmoczonej wodą ściereczki, oczyścić szczoteczką. Jeżeli powstałe zabrudzenia powstały po wylaniu czerwonego wina – trzeba nam tak szybko jak to możliwe użyć zimnej wody, oczyścić powierzchnię dywanu zarazem nie dopuszczając do dużego przemoczenia materiału i prawie od razu zupełnie przeprać. Rada nr. jeden na plamy brzmi – im prędzej skazy wywabisz, tym lepiej dla Ciebie!

Gdyby nie wiesz, nie umiesz albo nie zamierzasz odczyścić samodzielnie swojej podłogi odszukaj ekspertów. Wpisz w wyszukiwarce pranie dywanów Łódź, a sprawnie wychwycisz kogoś, kto sprawi to za Ciebie – biegle, niedrogo i szybko. Popatrz na opłaty podawane przez firmy sprzątające. Postaraj się wybrać nie najdroższego, lecz także nie najtańszego fachmana. Bardzo istotnym jest, żeby podczas wyboru sugerować się ocenami od starych konsumentów oraz ich wypowiedziami nt. firmy sprzątającej.

Najprostszym zabiegiem jest nabycie właściwego specyfiku w sklepie. Przysypujemy go na nawierzchnię naszego dywanu, a następnie po kilkunastu chwilach odkurzamy go. Możemy również wykorzystać do tego celu sody oczyszczonej, która w dodatku dzięki swojej specyfice odświeży barwy. Niestety, nie posiadamy gwarancji, iż wszelkie brzydkie zabrudzenia z czyszczonej powierzchni zejdą za 1. razem.

Prawdziwe cuda może zrobić kombinacja wody w prawidłowej proporcji z octem kuchennym bądź amoniakiem. Wykorzystując taką kombinację na powierzchnię dywanu warto mieć na uwadze, by nie dopuścić do całkowitego nasączenia, a dawać taką substancję tylko po wierzchu. Możemy przy tej czynności ostrożnie ją szorować przy użyciu właściwej szczotki.

Czyszczenie wykładziny dywanowej to istotna kwestia zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie. Wzięcie szarego mydła, świetnego dla każdego alergika, i nałożenie go na powierzchnię zabrudzenia przy użyciu ściereczki pozwoli mu odzyskać drugie życie, ale będzie jeszcze niezawodnym wyjściem.

Mam nadzieję, iż te sposoby Ci pomogą. Jeżeli nie chcesz niszczyć rąk, zapamiętaj – specjalista wypierze dywan lepiej lecz zapewne nie drożej.