Najskuteczniejsze inhalacje z Optichamber

Zdarza się, że zabiegi inhalacyjne mogą być wyjątkowo potrzebna; w takich przypadkach specjalista ma za zadanie uznać, że dobrze mogą sprawdzić się preparaty wziewne, użytkowane zarówno przy zwyczajnych przeziębieniach, jak również przy poważniejszych, długotrwałych dolegliwościach. Do wykonania dogodnej procedury inhalacji potrzebny nam będzie oczywiście wysokiej jakości inhalator, aczkolwiek o wiele sprawniejsze i zdrowsze będzie stosowanie go w zestawieniu z komorą przeznaczoną do inhalacji, taką jak chociażby Optichamber firmy Philips.

Wszystko, co musimy wiedzieć o nebulizacji

Nebulizacja to termin lekarski, który odnosi się do wziewnego zażywania farmaceutyku. Aby tego dokonać, nieuniknione okazuje się zastosowanie nebulizatora, czyli innymi słowy narzędzia, które rozrzedzi określony preparat do formy aerozolu dzięki czemu usprawni jego spożycie. Preparat po wziewnym podaniu dociera praktycznie momentalnie do płuc i oskrzeli, co uaktywnia jego dobroczynne działanie; zdecydowanie warto również mieć w pamięci, że w wypadku preparatu w postaci sprayu używana jest o wiele mniejsza dawka niż w porównaniu do preparatów w każdej innej postaci, co pozwala na uniknięcie potencjalnych skutków ubocznych.

Kto najlepiej skorzysta z komory inhalacyjnej?

Do nebulizacji wystarczy zwykły inhalator, jednakże bez wątpienia lepszym wyjściem jest pozyskanie specjalnej komory inhalacyjnej. Upraszcza ona aplikowanie farmaceutyku, pacjent dodatkowo ma szansę z jej pomocą zauważyć, czy zażywa odpowiednią miarkę. Komora do inhalacji Philips Optichamber odznacza się nieprzeciętnie niewysokim oporem wdechowym oraz wydechowym, co zezwala na użytkowanie sprzętu także naszym pociechom (wiąże się to ze znacznie niższym ciśnieniem). Co istotne komora Optichamber ma doskonale dostrzegalny zawór wydechowy, który usprawnia wyznaczanie liczby wydechów, a poza tym pozwala nam na prawie całościowe spożytkowanie preparatu. Komora przeznaczona do inhalacji jest względnie mała i bezproblemowo wejdzie do torby podróżnej.