Zaopatrz jadalnię w stół z duszą

Jadalnia jest jednym z głównych pomieszczeń w całym mieszkaniu. To tu cała rodzina je wspólnie posiłki i spędza się przy stole co dzień bardzo wiele czasu. Istotne jest zatem, żeby właściwie zaaranżować to wnętrze, żeby pobyt w wyjątkowej aurze sprawiał nam wytchnienie.

Co najpierw do jadalni? W pierwszej kolejności pomyśl o stole

Wybierając wielkość stołu do jadalni, najlepiej najpierw kierować się ilością ludzi, która każdego dnia zasiądzie tu do posiłku. Najlepiej zastosować następujący schemat – 60 cm na głowę. Tylko w takim wypadku możemy być pewni, że jedzenie przy stole będzie się odbywało swobodnie i nikt poczuje skrępowania. Bez swobody trudno wyobrazić sobie atrakcyjną atmosferę czterech kątów. Można poza tym mieć na względzie życie towarzyskie – ilu przyjaciół będzie u nas i jak często. Jeśli tak, to należy zaplanować zakup większego mebla, który pozwoli pomieścić przy nim odwiedzających nas znajomych.

Jaki profil stołu będzie pasować najbardziej?

Stół powinien być dopasowany do stylu reszty przestrzeni. Możemy dopasować go według własnych upodobań, z drugiej strony należy także odpowiednio zestawić go z umeblowaniem i ścianami. Podobno kolisty blat okazuje się wytworniejszy, a przez to sprawia, iż jadalnia nabiera charakteru. Jednak wówczas należy zlokalizować go w samym środku wnętrza. Ulokowanie go bliżej ściany zauważalnie ograniczy miejsce. Przez to okrągły model bardziej będzie pasował do większych wnętrz.

Kupujemy lampy nad blat

Typ światła to coś szczególnie ważnego w przygotowaniu wyposażenia jadalni. Tym, co powinno być w tym pomieszczeniu detalicznie podkreślone światłem i skupiające uwagę obecnych, pozostaje stół. To patent na podkreślenie miejsca, w którym będą siedzieć poszczególne osoby. Gdy decydujemy się na jego zakup, opłaca się od razu postawić na dopasowane lampy nad stół, które doskonale oprawią nasz nowy nabytek. Niech łączą w sobie funkcjonalność z dekoracyjnością. Żeby udoskonalić urodę stołu, najlepiej zdecydować się na oprawy z punktowym snopem światła. Przyniesie to efekt rozjaśnienia blatu i interesującą świetlną oprawę tego sprzętu. Przy montowaniu zdecydowanie musimy zwrócić uwagę na dopasowaną odległość kloszy od blatu. Nie pozbawiajmy się opcji pozostawienia tam np. wazonu z kwiatami. Zbyt nisko powieszone lampy mogą tutaj skutecznie przeszkodzić.