Benefity pracownicze – sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie pracownika

Prywatna opieka medyczna, zajęcia sportowe, firma cateringowa – to jedynie kilka z wielu popularnych możliwości benefitów pracowniczych. Jakie profity można zaliczyć do pięciu tych najbardziej popularnych i co je charakteryzuje?

Karnet sportowy dla pracownika – bo sport to zdrowie

Z pomocą benefitów pracowniczych możliwe jest zatrzymanie w firmie jej najbardziej uzdolnionych pracowników, to też świetna metoda na zmotywowanie pracownika. Aby móc zaoferować pracownikom dobre dodatki motywacyjne, warto zainspirować się ofertą konkurencji. Jedną z najpopularniejszych opcji dłuższego czasu są karty z możliwością bezpłatnego wstępu do obiektów sportowych między innymi basenów, siłowni czy szkół tańca i korzystania z oferty sportowo-rekreacyjnej. Jest kilka firm, które posiadają takie usługi, część z tych miejsc kieruje taką ofertę nie tylko dla pracownika, ale też do jego bliskich czy znajomych.

Prywatna opieka medyczna — bezpieczny pracownik to szczęśliwy pracownik

Innym często wybieranym dodatkiem oferowanym przez właścicieli firm jest pakiet opieki medycznej. Pakiet może być różny zależnie od dostawcy i potrzeb pracowników. Minimum takiego pakietu to dostęp do opieki medycznej i ważnych badań. W tym przypadku także z reguły oferta umożliwia opcję skorzystania z oferty przez bliskich pracownika.

Firma cateringowa to znacznie więcej niż oszczędność czasu

Nie da się ukryć, że najedzony każdy człowiek cechuje się doskonałym nastrojem i wysokim poziomem motywacji do pracy. Z tego powodu, żeby zaoferować swoim pracownikom pożywny oraz smaczny posiłek, firmy wybierają dedykowany catering dla firm. To wariant, który pozwoli odciążyć osoby zatrudnione z kosztów wyżywienia albo poświęcania wolnego czasu na gotowanie.

Integracja pracowników sposobem na wzrost efektywności pracy

Wyjazdy integracyjne, rozgrywki sportowe i rozmaite kursy są w stanie wpłynąć na poprawę atmosfery między pracownikami. Dobrze jest zapewniać pracownikom takie atrakcje regularnie, przynajmniej co pół roku. W sytuacji braku czasu albo problemów z organizacją takiego eventu można zlecić całość w ręce zawodowców, wtedy na pewno wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a po evencie pozostaną tylko pozytywne wspomnienia.

Inwestowanie w kursy dla pracownika przynosi zyski dla obu stron

Umiejętności zatrudnianych osób mogą w dużej mierze wpływać na tempo rozwoju biznesu, a także wzrostu pozycji na rynku. Inwestycja w rozwój zespołu to benefit, który zawsze zapewnia obustronne korzyści.